محله حصه واقع در در شمال شرق اصفهان مجاور جاده فرودگاه

محله حصه یکی از کانون های پر آسیب شهر اصفهان می باشد، محله ای با کودکان بسیار.

حضور افراد غیر بومی و مهاجر، بافت­های فرسوده، کوچه­ های تنگ و نامنظم و متراژهای زیر 100 متر برخی  از ویژگی­های این منطقه است.  یکی از مهم ترین مسائل حصه ملیت و قومیت است. حصه داری بافت و ترکیب چند ملیتی متشکل از ایرانی، افغانستانی، عراقی، سوری و ترک است، که حضور مهاجران به لحاظ فرهنگی سبب تغییر بافت سنتی محله شده. اگر چه ساکنان از نظر قومیت دارای تشابه نیستند اما دارای همبستگی و روابط متقابل می­ باشند. حصه شمالی با 67 درصد مهاجر بالاترین میزان مهاجرت را در میان همه ی محله­ های اصفهان دارد. به علت بالا بودن میزان فرزندآوری  و نیز مهاجر بودن، نرخ رشد جمعیت در این منطقه بالا است. حصه شمالی بالاترین میزان کودکان بین 1 تا 14 سال را میان تمام محله­ های اصفهان دارد. از جمله مسائل مربوط به نوع معماری و مسکن که برخی از مردم با آن مواجه اند می ­توان به متراژهای پایین بعضی واحدهای مسکونی، تعداد اتاق اندک، گاهی تراکم بالای نفرات در واحدهای مسکونی، ساختمان­های با ظاهر غیر استاندارد، منازل بدون سند رسمی (قولنامه­ای) اشاره کرد. افراد مهاجر و گروه­های کم درآمد گاهی به علت پایین بودن مهارت­های تخصصی در مشاغل موقتی، خدماتی و ساختمانی (کارگری) جذب می ­شوند. در نتیجه مسئله بیکاری و کم­بود فرصت شغلی مناسب و شایسته برای ساکنان پیش می­ آید.

حصه
ناصرخسرو1

آمار کودکان تحت پوشش انجمن

تعداد 110 کودک دختر و 100 کودک پسر بین 7 تا 18 سال، تحت پوشش و حمایت انجمن چتر نیلی قرار دارند.

فعالیت اصلی انجمن در این محله، پرورش عزت نفس کودکان و پیشگیری از کودک آزاری و حمایت از حقوق کودکان است. در این راستا کلاس های ورزشی (فوتبال، هندبال، والیبال و رزمی) کلاس های تقویتی، کلاس های روانشناختی، برنامه های قرآنی، دوره های آموزش مهارت های زندگی و شغلی، اردو، و… برگزار گردیده است. کلیه مربیان داوطلب می باشند و هزینه ای بابت کلاس ها دریافت نشده است. هدف انجمن در این محله حفاظت از کودکان در برابر آسیب های اجتماعی از طریق پیشگیری می باشد.

انجمن چتر نیلی با راه اندازی فروشگاه اینترنتی تحت عنوان مهر مارکت محصولات خانگی زنان سرپرست خانواده که در محله حصه تولید می شود را عرضه می کند.

راه های ارتباطی با دفتر محله حصه