اولین کتابخانه کودک در محله حصه

 

انجمن حمایت از کودکان چتر نیلی رسالت خود را کمک رسانی به کودکان کم بضاعت و حمایت از حقوق آنها می داند. در یک اقدام دیگر این انجمن اولین کتابخانه کودک در محله حصه را تاسیس نموده است.

گزارش مختصر از محله حصه اصفهان

محله ی حصه یکی از پر آسیب پذیر ترین مناطق اصفهان می باشد. با توجه به اینکه جزو حاشیه ی شهر محسوب می شود از اقشار مختلف مردم که عموما آسیب پذیر هستند در آنجا ساکن هستند.

متاسفانه در این منطقه افراد زیادی مبتلا به اعتیاد هستند. و این کودکان را در معرض خطر بیشتری قرار می دهد.

در این محله کودکان فراوانی وجود دارد که از مطالعه ی کتاب محروم هستند و با فرهنگ مطالعه آشنایی ندارند.

عوامل تاسیس کتابخانه در محله حصه

زنده یاد دکتر سعید حقیقی که از پزشکان اورژانس بوده اند و بر اثر بیماری کرونا جان خود را از دست دادند، همدوره ای های ایشان در یک اقدام خدا پسندانه تصمیم گرفتند تا به یاد ایشان برای کودکان کتابخانه ای تاسیس نمایند.

محل تاسیس این کتابخانه توسط انجمن حمایت از کودکان چتر نیلی مشخص گردید و بودجه ی تاسیس آن توسط دوستان آن مرحوم فراهم شد.

افتتاحیه کتابخانه

این کتابخانه ی ارزمند با حضور برادر آن مرحوم در محله ی حصه افتتاح گردید. کودکان و نوجوانان می توانند با مراجعه به کتابخانه از فضای آن بهره ببرند و به مطالعه بپردازند.

اولین کتابخانه کودک در محله حصه

وضعیت فعلی کتابخانه

با توجه به اینکه این کتابخانه به تازگی افتتاح شده است نیاز به کتاب های بیشتری می باشد. از همه ی دست اندرکاران و مردم عزیز تقاضا می شود که با در اختیار قرار دادن و هدیه ی کتاب های مربوط به حوزه ی کودکان به این کتابخانه سهمی در بالا بردن فرهنگ کتابخوانی داشته باشند. این کتاب ها ممکن است در میان قفسه های شما ولو دست دوم باشند.

 

دیدگاهتان را بنویسید